Teraz wnętrze

  • 20.12.2019, 12:06 (aktualizacja 20.12.2019, 13:42)
  • Joanna Mazurek
Teraz wnętrze http://dzieloodbudowy.pl
Prawdopodobnie już za kilka miesięcy, w czerwcu przyszłego roku, będziemy mogli modlić się w odbudowanym kościele Ojców Franciszkanów na zamojskim Starym Mieście.

Ekipy budowlane wykonały już 60% prac, przewidzianych w projekcie pn. „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość”.
Jak tłumaczy proboszcz franciszkańskiej parafii pw. Zwiastowania NMP w Zamościu o. Andrzej Zalewski, na obecnym etapie dużo będzie się działo wewnątrz świątyni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt przewiduje tylko częściowe wyposażenie kościoła.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Tymczasem trwa budowa organów do świątyni. Dzięki temu, że będzie to instrument o bardzo wysokiej klasie, w Zamościu usłyszymy koncerty organowe, których zagranie nie było dotąd możliwe. Cieszy to szczególnie dyrektora Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, Tadeusza Wicherka.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Prace przy odbudowie świątyni można śledzić na stronie dzieloodbudowy.pl. Samo dzieło wesprzeć można na kilka sposobów: poprzez post i modlitwę, ofiarowanie drewna (dąb, jesion, sosna, świerk) i kolorowych metali (miedź, mosiądz, cyna itp.), dobrowolne ofiary wpłacane na konto, dołączenie funpage’a: https://web.facebook.com/zamosc.franciszkanie lub promocję rewitalizacji poprzez udostępnianie wpisów funpage’a oraz materiałów multimedialnych z zakładki FILMY.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że na ogrodzeniu wokół odbudowywanego kościoła, w specjalnych pojemnikach znajdują się ulotki informacyjne dotyczące rewitalizacji. Można je pobrać bezpłatnie.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe