Klikam z głową

  • 07.11.2019, 12:59 (aktualizacja 07.11.2019, 15:20)
  • Joanna Mazurek
Klikam z głową
Próba pozyskania danych osobowych, nagabywanie czy hejtowanie – to tylko niektóre zagrożenia, z którymi można spotkać się korzystając z Internetu. Chronić przed nimi trzeba przede wszystkim najmłodszych, bo dzieci często nie dostrzegają grożącego im niebezpieczeństwa.

Jak ustrzec się przed zagrożeniami w sieci wyjaśniali dzisiaj uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas zajęć uczniowie nie tylko dowiadują się jakie zagrożenia mogą ich spotkać w trakcie korzystania z sieci, ale też gdzie uzyskać pomoc w przypadku zaistnienia takiej sytuacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Instytut Badań Edukacyjnych opracował raport, z którego wynika, że dzieci w wieku od 4 do 14 lat spędzają w sieci ok. 60% czasu – zwraca uwagę dyrektor zamojskiej siódemki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sprawdziliśmy, co dzieci co wiedzą o zagrożeniach w sieci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dziecka w sieci zależy także od kontroli rodziców. Rozmawiajmy z naszymi pociechami o możliwych zagrożeniach.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe