Nowe koło Caritas w Dereźni Solskiej

  • 08.11.2019, 07:38
  • Joanna Ferens
Nowe koło Caritas w Dereźni Solskiej
W Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej powstało nowe Szkolne Koło Caritas. Uroczyste przyjęcie w poczet działalności Szkolnych Kół Caritas odbyło się (07.11) w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Oficjalnego dołączenia koła do Szkolnych Kół Caritas dokonał dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Marcin Jakubiak, który w rozmowie nie ukrywał, iż jest to wielka radość, że młodzież chce się angażować w pomoc na rzecz drugiego człowieka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powstanie naszego koła wynikło zarówno z zaangażowania młodzieży, jak i z formy pracy wychowawczej szkoły – wyjaśnia opiekunka nowo powstałego SKC w Dereźni Solskiej, Anna Rębacz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wzorem dla nas jest patron naszej szkoły, św. Jan Paweł II i to on zainspirował mnie, aby dołączyć do dzieła Caritas – tłumaczyła wolontariuszka Julia Bielak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swojej chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi mówiła także Amelia Nizio:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowi wolontariusze otrzymali status SKC i czerwone koszulki będące widocznym znakiem przynależności do Caritas.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe