Biłgoraj. Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

  • 08.11.2019, 08:21
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Spotkanie Szkolnych Kół Caritas
Szkolne Koła Caritas działające w rejonie biłgorajskim zebrały się (07.11) na corocznym spotkaniu, które odbyło się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Wydarzenie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Marcin Jakubiak. W rozmowie wyjaśniał, jaka idea przyświeca temu spotkaniu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki tym młodym wolontariuszom dzieje się tutaj wiele dobra – dodał ks. dyrektor:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z najliczniejszych i najprężniej działających kół jest SKC w Tereszpolu-Kukiełkach. Opiekun koła, Jerzy Strzałka podkreśla, że wynika to z ogromnego zaangażowania młodzieży w sprawy lokalnej społeczności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoimi motywacjami do bycia wolontariuszką podzieliła się Michalina Lewandowska z Tereszpola:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po mszy św. wszyscy zgromadzili się w auli na spotkaniu integracyjnym, podczas którego podsumowano miniony rok szkolny aktywności SKC oraz przedstawiono plany na najbliższy czas.

Joanna Ferens

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe