Biłgoraj. Szable Wojska Polskiego 1918 - 1939

  • 08.11.2019, 08:48
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Szable Wojska Polskiego 1918 - 1939
W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju odbyło się (07.11) spotkanie rozpoczynające biłgorajskie obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

Była to przede wszystkim prezentacja najnowszej książki Janusza Jarosławskiego pt. ‘Szable Wojska Polskiego 1918 – 1939’.  Jak wyjaśnia autor, w książce przedstawiona została historia, konstrukcja i oznakowanie szabel używanych w Wojsku Polskim w okresie międzywojennym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Janusz Jarosławski dodaje, że już w przygotowaniu są kolejne publikacje o tej tematyce:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Druga część spotkania – Gawęda o Niepodległej, dotyczyła dyskusji o polskiej drodze do suwerenności. Swą wiedzą historyczną na ten temat podzielili się pracownicy biłgorajskiego Muzeum, Dorota Skakuj oraz Tomasz Bordzań. Dopełnieniem wydarzenia była wystawa szabli, które znajdują się wśród eksponatów Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz prezentacja literatury o broni białej.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem #Niepodległa.

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe