Zintegrowane źródła energii odnawialnej

  • 08.11.2019, 20:52
  • Anna Niderla-Kudach
Zintegrowane źródła energii odnawialnej
W Michalowie (gm. Rachanie) odbyła się konferencja pod tym tytułem.

Na temat odnawialnych źródeł energii oraz ich znaczenia dla środowiska i regionu rozmawiali w piątek (8.11) uczestnicy konferencji pt. „Zintegrowane źródła energii odnawialnej”. Odbyła się ona w Michalowie (gm. Rachanie) z inicjatywy Stowarzyszenia Energetyków Polskich Oddział Zamość oraz firmy „Budmat” – inwestora i wykonawca bioelektrogazowni (MEB) oraz suszarni owoców powstałej w tej miejscowości. Tego dnia uroczyście przecięto wstęgę, dokonując oficjalnego otwarcia zakładu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przybyłych gości po biogazowni oprowadzali specjaliści.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wykorzystanie biomasy do produkcji energii ma duże znaczenie, zarówno dla środowiska, jak i dla ludzi – twierdzi Adam Kryłowicz, twórca technologii POLBIOMET, opartej na dwóch polskich patentach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biogazownia daje szansę na pozyskanie energii z odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska. To bardzo obiecujący kierunek – podkreślił jeden z prelegentów, prof. Andrzej Chmielewski, pracownik Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Chemii i Techniki Jądrowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Lubelszczyzna to dobry region na takie inwestycje – zaznaczył prof. Chmielewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Partnerami organizatorów konferencji w Michalowie byli: Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Towarzystwo Polsko – Austriackie o/ w Zamościu

Konferencję objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe