Smólsko. Jesienna Biesiada Kulturalna

  • 11.11.2019, 22:00
  • Joanna Ferens
Smólsko. Jesienna Biesiada Kulturalna
Już po raz XXIV, tym razem z remizie OSP w Smólsku Dużym odbyła się (11.11) Jesienna Biesiada Kulturalna.

Ludowe zespoły śpiewacze to nasze wielkie kulturowe bogactwo – podkreślał w rozmowie wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Celina Skromak przyznała, że biesiada to doskonały czas do wymiany poglądów i doświadczeń, a także łączenia patriotyzmu z tradycją i kulturą ludową:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biesiada rozpoczęła się od patriotycznej akademii przygotowanej przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Smólsku. Dzieci bardzo się w to przedsięwzięcie zaangażowały – tłumaczyła dyrektor szkoły Barbara Wojciechowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ten przegląd to wyraz patriotyzmu i wierności swoim korzeniom – zaznaczył zasiadający w jury główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, dr Andrzej Sar:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycyjnie odbyły się również przesłuchania konkursowe i prezentacje 15 gminnych zespołów śpiewaczych o Nagrodę im. Ireny Potockiej, którą w tym roku wyśpiewał Zespół "Lawenda" ze Smólska. Wyróżnienia otrzymali: Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, Zespół Śpiewaczy "Jarzębina" z Bukowej" i chór z Korytkowa Dużego. Z koncertem wystąpiła także Kapela Turobińska, zaś na zakończenie do tańca zagrała Kapela ‘Brzózanie’.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy Wójta Gminy Biłgoraj, Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Szkoły Podstawowej w Smólsku, Zespołu Śpiewaczego ‘Lawenda’ oraz mieszkańców Smólska.

Joanna Ferens

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe