Lubaczów. 101 lat Niepodległości Polski

  • 12.11.2019, 19:58
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. 101 lat Niepodległości Polski Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów uroczyście świętował 101. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się na Rynku pod Ratuszem, skąd rozpoczął się przemarsz ulicami miasta pod Pomnik Niepodległości. Tam wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a następnie wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów. Po uroczystościach pod Pomnikiem Niepodległości wszyscy udali się do Konkatedry, aby modlić się w intencji Ojczyzny i osób, które oddały życie w obronie Jej wolności. Osoby, które oddały życie w obronie niepodległości Polski to bohaterowie, powiedział w słowie wprowadzenia, przewodniczący Eucharystii, Kapelan Hufca ZHP w Lubaczowie, ksiądz Michał Moń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rocznica Odzyskania Niepodległości, nie powinna być tylko wspominaniem wydarzeń, ale czasem do stawiania sobie ważnych pytań, stwierdził w homilii, Duszpasterz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Rejonu Lubaczów, ksiądz Sławomir Skowroński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Troska o Ojczyznę powinna być priorytetem wszystkich Polaków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie słowami hymnu „Boże, coś Polskę” zawierzono Bożej Opatrzności przyszłe losy Polski i jej Narodu.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe