Uwaga na kontrole drogowe!

  • 14.11.2019, 11:16 (aktualizacja 14.11.2019, 11:21)
  • Małgorzata Kryk
Uwaga na kontrole drogowe!
Na terenie całego kraju po raz jedenasty dzisiaj (14.11) mundurowi patrolują miejsca w pobliżu przejść dla pieszych, ale zwracają także uwagę na każde zachowania niezgodne z prawem. Bowiem od wczesnych godzin porannych prowadzona jest akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

W roku ubiegłym doszło do 7548 wypadków z udziałem pieszych, podczas których śmierć poniosło 803 osoby, a 6918 zostało rannych. Dzisiaj szczególną uwagę mundurowi zwracają na obszary przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, na których dochodzi do największej liczby wypadków. Najwięcej zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów ma bowiem miejsce w miesiącach jesienno-zimowych. Najczęstszymi powodami wypadków są nieudzielenie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych oraz niedostosowania prędkości. Z strony niechronionych użytkowników dróg przyczyną zdarzeń drogowych są także telefony, w których ekrany zapatrzeni są piesi. Z kolei ze strony kierowców często przyczyną wypadków jest także nieprawidłowe omijanie czy wyprzedzanie, zwłaszcza przed przejściem dla pieszych. O kulturalne zachowanie wobec pieszych apeluje naczelnik wydział Ruchu Drogowego KMP w Zamościu podinsp. Tomasz Halinowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku na drogach naszego kraju zginęło więcej osób. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg: kierowców, rowerzystów i pieszych o zachowanie ostrożności, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe