Mistrz Świata Paweł Fajdek zawitał w Zamościu

  • 15.11.2019, 11:59 (aktualizacja 15.11.2019, 12:44)
  • Małgorzata Kryk
 Mistrz Świata Paweł Fajdek zawitał w Zamościu
Na zaproszenie KS Agros Zamość,Miasta Zamość i Ośrodka Sportu i Rekreacji do naszego miasta po raz kolejny przyjechał słynny młociarz KS Agros Zamość Paweł Fajdek.

Do największych sukcesów Mistrza Świata należy rekord Polski, ustanowiony w 2015 roku w Szczecinie, który wynosi 83, 93m. Z kolei w 2016 roku Fajdek podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie ustanowił najlepszy wynik sezonu (również w świecie) – rzucając na odległość 82, 47m. Podczas październikowych lekkoatletycznych mistrzostw świata Fajdek zdobył złoto i tym samym obronił swój tytuł mistrza świata po raz czwarty, rzucając młotem na odległość 80,5 m. Podczas MŚ w Dosze emocje niepewności towarzyszyły nam kibicom do ostatnich sekund, kiedy z kola wyszedł Quentin Bigot. Tym samym zawodnik Agrosu dołączył do czołówki wielkich nazwisk w świecie sportu Fajdek zdradził co czuje się mając świadomość bycia Mistrzem Świata po raz czwarty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W dniu wczorajszym (14.11) Mistrz Świata spotkał się z uczniami zamojskich szkół, a popołudniem zawitał na hali tenisowej zamojskiego OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8. Podczas spotkania spotkał sie z osobami zainteresowanymi, a więc niepełnosprawnymi, uczniami zamojskich szkól i zawodnikami Agrosu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sam Mistrz przyznał, że lubi spotykać się z młodzieżą.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Konrad Firek dodał, że celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do trenowania różnego rodzaju dyscyplin i udowodnienie, że czas poświęcony na trening to droga do sukcesu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Aktualnie Paweł Fajdek przygotowuje się do najważniejszej imprezy czterolecia, jaką są Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Konrad Firek przyznał, że Fajdek ma niesamowity talent, więc jako czterokrotny Mistrz Świata ma wielkie szanse na zdobycie medalu. Jednak, o tym czy zdobędzie medal z najcenniejszego kruszcu dowiemy się w dniu zawodów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kariera sportowa Fajdka rozpoczęła się jeszcze w szkole, dzięki namowie byłej nauczycielki wychowania fizycznego, a obecnie trenerki Jolanty Kumor, która przyznała, że Paweł zawsze był zdyscyplinowany.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowując się do IO Paweł 18 listopada wyjedzie na obóz sportowy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Okres przygotowawczy do sezonu dla Pawła jest zawsze intensywny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fajdek zdradził jak będą wyglądały przygotowania do IO w najbliższych miesiącach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem trenerki dla Pawła ostatni sezon był jednym z najtrudniejszych. Jednak pomimo trudności, do których m.in. można zaliczyć kontuzje był on bardzo udany.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod względem zdrowotnym Fajdek dodał, że czuje się bardzo dobrze.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Pawła Fajdka wyniki i forma świadczą o dobrym przygotowaniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla Fajdka w przygotowaniach do imprezy czterolecia najważniejsze jest zdrowie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Fajdek dodał, ze współpraca z Agrosem układa się bardzo dobrze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas „Otwartego spotkanie z Mistrzem Świata Pawłem Fajdkiem” osoby chętne mogły zadać pytanie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także poprosić o autograf. Warto dodać, że w roku ubiegłym Paweł Fajdek wydał swoja pierwszą książkę pt. „Petarda. Historie z młotem w tle”. W książce opisuje swoją przygodę ze sportem i rzeczywistość prawdziwego zawodowego sportowca. Kolejna, druga część książki ukaże się prawdopodobnie po IO w Tokio.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe