VI Zaduszki Chłopskie

  • 17.11.2019, 22:11
  • Joanna Suszko
VI Zaduszki Chłopskie
W diecezji zamojsko-lubaczowskiej już po raz VI odbyły się Zaduszki Chłopskie.

W tym roku miały one miejsce w niedzielę (17.11) kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu. Eucharystii przewodniczył ks. Józef Bednarski, diecezjalny duszpasterz rolników. W homilii podkreślał, że wpisujemy się w "sztafetę pokoleń" czerpiąc i przekazując wiarę oraz kulturę, dlatego jesteśmy winni naszym przodkom pamięć i modlitwę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wspólnej modlitwie za zmarłych rolników i środowisko chłopskie uczestniczyli m.in. senator Jerzy Chróścikowski, Krzysztof Gałaszkiewicz dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz przedstawiciele Lubelskiej Izby Rolniczej, przewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych Tomasz Obszański, poczty sztandarowe organizacji rolniczych, a przede wszystkim rolnicy z wielu parafii naszej diecezji.

Eucharystię koncelebrowali ks. Wiktor Koziński oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, ks. Miłosław Żur.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugą część Zaduszek Chłopskich stanowiła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, w czasie której przywoływani byli zmarli, zasłużeni dla Polski i dla Kościoła, a szczególnie dla Ziemi Zamojskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Środowisko chłopskie przez stulecia ponosiło ofiarę z życia rolników broniąc ojczyzny i polskości. Hasłem, które od początku towarzyszy diecezjalnym Zaduszkom Chłopskim były słowa: "Pomódl się bracie za tych, co bronili i żywili. Pomódl się bracie za Polskę”.

Joanna Suszko

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe