Turniej im. Jana Wojtaszka

  • 18.11.2019, 11:58 (aktualizacja 18.11.2019, 12:32)
  • Małgorzata Kryk
Turniej im. Jana Wojtaszka
STS Gryf Gmina Zamość oraz klub Echo Zawada po raz VII zorganizowali Turniej im. Jana Wojtaszka w Piłce Nożnej.

Dwudniowe rozgrywki dla żaków, młodzików, orlików i trampkarzy odbyły się w sobotę i niedzielę (16-17.11) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żdanowie. Głównym celem turnieju było uczczenie pamięci zmarłego Jana Wojtaszka, długoletniego prezesa GLKS „Echo” Zawada, dla którego sport stanowił wielką pasje. Gminny Ludowy Klub Sportowy Echo Zawada powstał w 1945 roku Natomiast piłkarski klub STS Gryf Gmina Zamość założony został w 2011 roku i swoją siedzibę ma również w Zawadzie.Kluby szkolą grupy młodzieżowe i seniorów, a treningi piłkarskie odbywają się na obiektach sportowych na terenie Gminy Zamość. Przybyłych na uroczystość gości: drużyny, trenerów, sędziów rodziców oraz władze gminy Zamość - wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego i radną powiatu zamojskiego Małgorzatę Soboń serdecznie powitał reprezentant STS Gryf Gmina Zamość wiceprezes ds. organizacji i promocji Michał Admczuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udanych rozgrywek życzyła wszystkim zespołom radna powiatu zamojskiego Małgorzata Soboń.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z roku na rok Turniej im. Jana Wojtaszka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jakie drużyny wzięły udział w rozgrywkach powiedział Michał Adamczuk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Michał Adamczuk dodał, że główną ideą wydarzenia było uczczenie pamięci Jana Wojtaszka, dla którego piłka nożna stanowiła nadrzędną wartość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadaniem Gminy Zamość jest wychowanie młodego pokolenia przez sport
.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Każda z drużyn otrzymała medale i puchary, które ufundował wójt Gminy Zamość, a kolejne rozgrywki odbędą się za rok. Więcej o przebiegu turnieju usłyszycie Państwo na antenie naszego radia w sobotę (23.11) w audycji samorządowej.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe