Biłgoraj. Orszak Trzech Króli coraz bliżej

  • 20.11.2019, 17:52
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Orszak Trzech Króli coraz bliżej
Już po raz szósty w Biłgoraju odbędzie się Orszak Trzech Króli, którego głównym organizatorem jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju.

Jednakże, aby to wydarzenie się odbyło potrzeba wielu przygotowań i nakładu pracy, dlatego też w dniu 20 listopada, w budynku biłgorajskiego ‘Katolika’ odbyło się spotkanie inaugurujące działania organizacyjne dotyczące Orszaku Trzech Króli 2020.

Koordynator biłgorajskiego orszaku, wicedyrektor KLO w Biłgoraju, Maria Oleszek tłumaczyła, iż takie spotkanie jest niezbędne, aby to wydarzenie zaistniało:

loadingŁaduję odtwarzacz...

'Cuda, cuda ogłaszają!' - to hasło nadchodzącego Orszaku, pochodzące ze znanej kolędy 'Dzisiaj w Betlejem':

loadingŁaduję odtwarzacz...

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji zaangażowanych w organizację wydarzenia m.in. Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biłgorajskiego Centrum Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Policji czy Miejskiej Służby Drogowej. Oczywiście w organizację orszaku włączają się również wszystkie biłgorajskie parafie.

Ponadto tradycyjnie w ramach Orszaku Trzech Króli będzie można wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę, zaś po dotarciu orszaku na plac przy BCK do 'biłgorajskiego Betlejem', odbędzie się również charytatywny kiermasz ciast.

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe