Fałszywe dokumenty w rekach wymiaru sprawidliwości

  • 21.11.2019, 09:56 (aktualizacja 21.11.2019, 10:05)
  • Małgorzata Kryk
Fałszywe dokumenty w rekach wymiaru sprawidliwości Straż graniczna
Rozbito grupę przestępczą zajmującą się organizowaniem nielegalnej migracji.

Mundurowi z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrebennem w poniedziałek (18.11) pomogli w zatrzymaniu grupy przestępczej, która zajmowała się organizowaniem przekraczania granic państw członkowskich UE oraz USA wbrew prawu. O zdarzeniu poinformował porucznik SG, Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...

17-osobową grupą przestępczą kierował Krzysztof Ł pochodzący z Kraśnika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cudzoziemcy, którzy nielegalnie przekraczali granice państw pochodzili z Europy wschodniej. Członkowie grupy organizowali nielegalnym migrantom dokumenty umożliwiające przekroczenie granicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W stosunku do 13 podejrzanych prokurator zastosował zakaz opuszczania kraju, dozór Policji i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z organizowaniem cudzoziemcom przekraczania granicy RP, pobytu na terenie kraju oraz wykonywania pracy. Wobec kolnych podejrzanych, na wniosek prokuratora Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.


 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe