XXII Targi Wydawców Katolickich w Lublinie

  • 21.11.2019, 11:43 (aktualizacja 25.11.2019, 11:31)
  • Łukasz Kot
XXII Targi Wydawców Katolickich w Lublinie Łukasz Kot
Swoje najnowsze wydawnictwa prezentuje 38 oficyn z całej Polski

XXII Targi Wydawców Katolickich (19-21 listopada 2019 r.) odbywają się na parterze Kolegium Jana Pawła II w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podczas Targów swoje najnowsze wydawnictwa prezentuje 38 oficyn z całej Polski. To doskonała okazja do spotkania z bogatą ofertą nowości czytelniczych. Oprócz książek można również nabyć płyty, filmy, kalendarze czy gry planszowe. O kondycji wydawnictw katolickich mówi ks. Roman Szpakowski prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoje produkty prezentuje szereg oficyny wydawniczych takich jak Edycja Świętego Pawła, Wydawnictwo Dominikańskie W Drodze, Wydawnictwo M czy Instytut Wydawniczy PAX który reprezentował jego prezes Maciej Szepietowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z przypadającą w tym roku rocznicą 130-lecia urodzin pisarki Zofii Kossak w ramach Targów Wydawców Katolickich odbyła się (20 listopada) konferencja 'Zofia Kossak pisarka z Ziemi Lubelskiej”. Podczas wydarzenia obecna była wnuczka pisarki Anna Fanby Taylor która podzieliła się wspomnieniami o swojej babci. Powiedziała nam czego nauczyła ją babcia – słynna polska pisarka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z jednym z referatów wystąpił Piotr Sutowicz, który mówił o 'Kresach wschodnich i zachodnich w życiu i twórczości Zofii Kossak”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po południu 20 listopada miało miejsce spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, proboszczem lubelskiej parafii pw. św. Michała Archanioła, autorem książek 'Obietnica. Historia, którą napisało życie”, którą napisał razem ze swoją babcią Henryką, oraz autobiograficznych: 'Znamię” i 'Dar”. Targi zostały ubogacone koncertem 'Serce dla Ciebie Polsko”, który odbył się w auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wystąpili Danuta Stankiewicz (śpiew), Mariusz Jaśko (śpiew) i Filip Borowski (recytacje). Artystom akompaniował zespół muzyczny Piotra Kubackiego. Stoiskom wystawienniczym towarzyszą wystawy: fotografii Filipa Rybczyńskiego inspirowanych książką Zofii Kossak ,,Rok polski: obyczaj i wiara”, 'Rodzina Bogiem silna” przedstawiająca nauczanie Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego o rodzinie oraz 'Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.

 

 

 

 

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe