Aby „Złączyć się z Narodem”

  • 21.11.2019, 12:43 (aktualizacja 21.11.2019, 19:41)
  • Joanna Mazurek
Aby „Złączyć się z Narodem”
Chociaż ich przodków zesłano do Kazachstanu nawet 80 lat temu, zachowali polską tradycję i przywiązanie do wiary katolickiej.

Potomkowie polskich zesłańców, bo o nich mowa, są bohaterami niezwykłego filmu, który będzie można dziś obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Skierbieszowie. Projekcja filmu dokumentalnego pt. „Złączyć się z Narodem” zaplanowana jest na godz. 17.00. Jak podkreślają twórcy, jest to „jedyny jak dotąd materiał w wersji kinowej, który pokazuje prawdziwe historie naszych rodaków i ich współczesne życie w Kazachstanie”. Mówi reżyser filmu, Jerzy Szkamruk.loadingŁaduję odtwarzacz...

Kampania „Złączyć się z Narodem” ma kilka celów. Jednym z nich, jest upowszechnianie wiedzy o losie naszych rodaków, ale także realna pomoc potomkom zesłanych.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Przypomnijmy, że projekcja filmu dokumentalnego pt. „Złączyć się z Narodem” odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Skierbieszowie. Wstęp jest bezpłatny.
Reżyser filmu, Jerzy Szkamruk, będzie gościem audycji „Rozmowa Dnia” na antenie naszej rozgłośni. Zapraszamy do jej wysłuchania w środę 27 listopada o godz. 8.40 i 15.40.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe