Pomóżmy im powrócić

  • 21.11.2019, 20:11 (aktualizacja 21.11.2019, 20:30)
  • Joanna Mazurek
Pomóżmy im powrócić
Dla potomków zesłanych do Kazachstanu Polaków pojęcie „ojczyzna” ma znaczenie szczególne, a powrót do kraju przodków to często największe marzenie – można się było o tym przekonać podczas projekcji filmu dokumentalnego pt. „Złączyć się z Narodem”.

W środę (20.11) film był prezentowany w Muzeum Zamojskim w Zamościu, a dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Skierbieszowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To pierwszy taki materiał w wersji kinowej. Wpisuje się on w kampanię społeczną pod hasłem „Złączyć się z Narodem”. Kampania realizowana jest przez Fundację „12 Gwiazd” na rzecz akcji repatriacyjnej Polaków z Syberii, Kazachstanu i byłych republik sowieckich. Jej cel to pomoc rodzinom polskich zesłańców w powrocie i zagospodarowaniu się w ojczyźnie.
Nie możemy zapominać, że oprócz terroru niemieckiego, był jeszcze terror sowiecki, równie okrutny – zwraca uwagę reżyser filmu „Złączyć się z Narodem” Jerzy Szkamruk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej na temat inspiracji do zrealizowania filmu oraz kampanii „Złączyć się z Narodem” reżyser, Jerzy Szkamruk, opowie słuchaczom Katolickiego Radia Zamość w najbliższą środę (27.11) w audycji „Rozmowa Dnia”. Zapraszamy do jej wysłuchania o godz. 8.40 i 15.40.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe