Biłgoraj. Koncert Cecyliański

  • 24.11.2019, 17:51
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Koncert Cecyliański
W kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się (24.11) Cecyliański Koncert Muzyki Chóralnej.

W tegorocznej edycji koncertu wystąpiło 7 chórów z Biłgoraja i okolic. Dla chórzystów to wyjątkowy moment, aby uczcić swoją patronkę, św. Cecylię, co podkreślał w rozmowie Józef Żybura z Chóru Męskiego ‘Echo’:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To dla nas także okazja do integracji z innymi chórami i możliwość pokazania efektów swojej pracy – przyznała Małgorzata Duma z Chóru ‘Noster’ z Goraja:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Staramy się, aby ten koncert był połączeniem modlitwy, oddania czci Panu Bogu i św. Cecylii i radości ze swej pasji – dodała Beata Tokarska z Chóru ‘Cordis’ z Biłgoraja:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie wszystkie chóry wykonały wspólnie hymn do św. Cecylii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas koncertu wystąpili: Chór Cordis parafii pw. WNMP i św. Trójcy w Biłgoraju, Chór Cantate Deo parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór parafii pw. św. Jana Nepomucena oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Chór parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju, Chór ‘Noster’ parafii pw. św. Bartłomieja w Goraju, Chór parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym i Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej ‘Echo’.

Organizatorami koncertu byli: Biłgorajskie Centrum Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej ‘ECHO’ oraz chóry parafialne z Biłgoraja.

Joanna Ferens

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe