Załuże. „Połączyła ich Polska”

  • 25.11.2019, 10:04
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Załuże. „Połączyła ich Polska” Ks. Mariusz Pastuszak
To już kolejny raz kiedy społeczność Załuża (Gmina Lubaczów), zgromadziła się (22.11) w Domu Kultury w Załużu, na cyklicznych „Spotkaniach Załuskich”.

Okazją były dwie rocznice: 40. rocznica pierwszej pielgrzymki do Polski Papieża Jana Pawła II i 200. rocznica urodzin kompozytora Stanisława Moniuszki. Wydarzenie rozpoczął spektakl poświęcony Janowi Pawłowi II, opowiadający o życiu Papieża, mówi Proboszcz Parafii Załuże, Ksiądz Tadeusz Maciejko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stanisław Moniuszko jest wyjątkowym muzykiem, stwierdza prezentująca informacje o polskim kompozytorze, Nauczyciel w Szkole Podstawowej w Horyńcu Zdroju, Jolanta Szczerbinin:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas tego spotkania, dzieci zaprezentowały wyjątkowy taniec, dodaje pełniąca obowiązki Dyrektora w Społecznej Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu, Barbara Jarymkiewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie wydarzenia można było także posłuchać fragmentu książki o Stanisławie Moniuszce, czy spróbować specjałów przygotowanych na tę okoliczność. Uczestnicy „Spotkań Załuskich”, nie mogą się już doczekać kolejnego takiego wieczoru.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe