Pomóż cierpiącym na nowotwór

  • 28.11.2019, 11:40
  • Ewlelina Michalska, ks. Grzegorz Bartko
Pomóż cierpiącym na nowotwór
Fundacja ,,Żyj' im. Marty Szynal zaprasza do współpracy

W niedzielę, 24 listopada, w auli przy kościele św. Brata Alberta w Zamościu odbyło się spotkanie informacyjne dla osób pragnących zaangażować się w działalność Fundacji ,,Żyj' im. Marty Szynal, która pomaga osobom cierpiącym na chorobę nowotworową.

Fundacja ,,Żyj!' im. Marty Szynal istnieje od 15.05.2018 r. O jej celach i sposobach działania mówi prezes Agnieszka Kukiełka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fundacja nosi imię Marty Szynal, młodej dziewczyny, która pochodziła z Zamchu w gminie Obsza. Była utalentowaną, radosną osobą, zmagającą się z chorobą nowotworową. Choroba okazała się silniejsza i 18.04.2017 r. Marta odeszła. Jednak zawierzenie Bogu i niezwykłe świadectwo wiary Marty w obliczu śmiertelnej choroby przynosi wspaniałe owoce. Już teraz pojawiają się świadectwa nawróceń, umocnienia wiary i zrozumienia wartości życia, które jest darem Boga. O przyjaźni z Martą Szynal opowiada Gabriela Wujda.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od śmierci patronki fundacji minęło zaledwie kilkanaście miesięcy i dla najbliższej rodziny wciąż jest to okres żałoby. Mimo tego Barbara Szynal, mama Marty, pomaga osobom, które przechodzą podobne dramaty i opowiada o swojej córce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fundacja pragnie objąć swoją opieką osoby, które chorują na raka i potrzebują wsparcia materialnego, psychologicznego i duchowego. Pierwszym podopiecznym Fundacji ,,Żyj!' im. Marty Szynal jest Szczepan Barczyński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegółowe na temat Fundacji oraz możliwości wsparcia i zaangażowania się w wolontariat można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.martaszynal.pl

Ewlelina Michalska, ks. Grzegorz Bartko

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe