Film "Wszystko dla Polski" - nagrodzony

  • 28.11.2019, 12:52 (aktualizacja 28.11.2019, 13:30)
  • Anna Niderla-Kudach
Film "Wszystko dla Polski" - nagrodzony
Film otrzymał III nagrodę w kategorii „Filmy Dokumentalne” na XIV Festiwalu Polonijnym „Losy Polaków 2019” w Warszawie.

Zrealizowany na początku tego roku przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w kooperacji z TVP3 Lublin, mający swoją premierę w marcu 2019 r., film dokumentalny „Wszystko dla Polski. Dzieje II Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej” wspólnie z kolejną produkcją - filmem „Historia Dominika Szajnera” otrzymał III nagrodę w kategorii „Filmy Dokumentalne” na XIV Festiwalu Polonijnym „Losy Polaków 2019” w Warszawie. Obie produkcje są autorstwa reżyserów Magdy i Rafała Kołodziejczyków i tematycznie związane z Armią Krajową oraz Zamojszczyzną. O nagrodzie poinformował Sławomir Zawiślak, prezes Związku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jury Festiwalu oceniło ponad 90 nadesłanych prac z całego świata. Tematem przewodnim tych zmagań konkursowych w latach 2016 - 2022 jest setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji na temat filmu „Wszystko dla Polski. Dzieje II Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej” wraz z możliwością jego obejrzenia na stronie: akzamosc.pl

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe