Dla kogo wsparcie?

  • 28.11.2019, 14:01
  • Joanna Mazurek
Dla kogo wsparcie?
Już blisko 27 tys. wniosków o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wpłynęło do lubelskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Chodzi o tzw. 500 + dla emerytów i rencistów.
Na dzień 21 listopada ponad 11 tys. wniosków załatwiono pozytywnie. Kolejne czekają na weryfikację – informuje Patrycja Józefowicz z lubelskiego oddziału regionalnego KRUS.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto pamiętać, że świadczenie uzupełniające przysługuje w wysokości nie wyższej niż 500 zł miesięcznie, przy czym łączna kwota świadczenia uzupełniającego i świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych oraz zagranicznych świadczeń emerytalno-rentowych, z uwzględnieniem wyłączeń, nie może przekroczyć 1600 zł miesięcznie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o zasadach ubiegania się o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji usłyszą Państwo w audycji AGROkwadrans na antenie naszej rozgłośni w najbliższą (30.11) sobotę o godz. 14.20.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe