Dni Brodziaków i Edwardowa

  • 01.12.2019, 06:36
  • Joanna Ferens
Dni Brodziaków i Edwardowa
Najmniejsze miejscowości Gminy Biłgoraj, Brodziaki i Edwardów obchodziły (30.11) święto swoich miejscowości zorganizowane przez jednostkę OSP w Brodziakach, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju oraz tutejszych mieszkańców.

Chcemy powspominać historię lokalną i zintegrować mieszkańców – wyjaśniał jeden z organizatorów wydarzenia, Dominik Róg:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z atrakcji święta była specjalnie przygotowana wystawa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa uznania w stronę strażaków z OSP Brodziaki skierowała dyrektor GOK w Biłgoraju, Celina Skromak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto podczas imprezy odbyła się prelekcja historyczna nt. dziejów Edwardowa i Brodziaków, prezentacja archiwalnych dokumentów i zdjęć oraz projekcja filmu o poruczniku Konradzie Bartoszewskim ps. ‘Wir’.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu Działaj Lokalnie XI Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe