Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu Akord

  • 01.12.2019, 16:46
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu Akord
W Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju wystąpił (01.12) Męski Kwartet Wokalny ‘Akord’ z Tarnopola na Ukrainie.

Jest to zawodowy zespół męski, który powstał 20 lat temu i śpiewa w Filharmonii Wojewódzkiej w Tarnopolu, a z koncertami jeździ po całym świecie. W jego skład wchodzą: Wolodomyr Futorski, Jaroslaw Jakymczuk i Andrij Zatonsky oraz Wolodomyr Gapyj, który w rozmowie wyjaśniał, czym zespół w szczególności się wyróżnia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Artyści śpiewali podczas każdej Mszy św. ukraińskie pieśni liturgiczne i ludowe, a także wykonali pieśń o św. Marii Magdalenie, którą napisał i skomponował kustosz biłgorajskiego sanktuarium, ks. Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zachęcamy do posłuchania pieśni o św. Marii Magdalenie w wykonaniu kwartetu ‘Akord’:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zespół lada dzień wyrusza na prawie dwumiesięczne tournée po Kanadzie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój zespołu i wsparcie żołnierzy poszkodowanych w czasie wojny, która na Ukrainie wciąż trwa – dodał Andrij Zatonsky:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, iż muzycy zapewniają w swoich występach niezwykłe wrażenia estetyczne, a ich śpiew trafia prosto do serca i przenosi duszę w sferę sacrum, do Boga.

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe