Ku czci Niepokalanej

  • 05.12.2019, 12:58 (aktualizacja 05.12.2019, 13:11)
  • Joanna Mazurek
Ku czci Niepokalanej źródło: pixabay
Jest niezwykle piękny, ale można go usłyszeć tylko wyjątkowo. Akatyst – jeden z najstarszych hymnów Kościoła, wybrzmi w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.

Stanie się to po Mszy św. o godz. 16.00. Uroczyste wykonanie Akatystu poprzedzi słowo proboszcza parafii, ks. prałata Wiesława Galanta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modlitwa Akatystem jest modlitwą hymniczną, odśpiewywaną podczas wyjątkowych okazji, w pozycji stojącej – wyjaśnia biblista.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że Akatyst będzie można usłyszeć w najbliższą, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 16.00.

 

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe