Finał Szlachetnej Paczki w Biłgoraju

  • 07.12.2019, 18:04
  • Joanna Ferens
Finał Szlachetnej Paczki w Biłgoraju
W Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju odbył się (07.12) finał akcji Szlachetna Paczka, która już od kilkunastu lat pomaga najbardziej potrzebującym w całej Polsce.

Lider Szlachetnej Paczki rejonu biłgorajskiego, Elżbieta Łukasik tłumaczyła, iż ta akcja wyzwala w ludziach dobro, które zatacza coraz większe kręgi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z wolontariuszek akcji jest Gabriela Cap, która nie ukrywa swojej radości z niesienia pomocy innym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas odwiedzania rodzin widzimy wiele biedy i problemów, z którymi na co dzień nie mamy do czynienia i których często nie dostrzegamy – podkreślała Magdalena Blacha, która w akcję zaangażowała się wraz z mężem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szlachetna Paczka angażuje i uczy pomagania również młodych ludzi, zaś wartość tej akcji dostrzega m.in. Katarzyna Łokaj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cieszę się, że możemy razem pomagać i sama kiedyś chcę być darczyńcą – zaznaczyła Otylia Lemieszek-Kaczor:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Akcja nie odbyłaby się bez udziału darczyńców, do których od kilku lat należy nauczyciel ze szkoły podstawowej w Hedwiżynie, Krzysztof Pardo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W akcję włączyli się również harcerze z 13 Starszoharcerskiej Drużyny Pochodni działającej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju, zaś o swoich motywacjach do uczestnictwa w tym dziele mówi harcmistrz Mirosław Woźniak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaangażowanie wszystkich wolontariuszy i darczyńców dostrzega i docenia starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W organizację wydarzenia włączyło się także Medyczne Studium Zawodowe. Na pewno będziemy wspierać tę akcję także w przyszłości – tłumaczył dyrektor biłgorajskiego ‘Medyka’, Mirosław Lipiński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W podziękowaniu dla wszystkich wolontariuszy i darczyńców został przygotowany poczęstunek i okolicznościowy tort. Czas umiliła swoją muzyką Kapela Ludowa ‘Krążałka’ z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Z magazynu wszystkie paczki zostaną rozwiezione przez wolontariuszy, strażaków i chętne osoby prywatne do potrzebujących rodzin.

Joanna Ferens

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe