Radruż. „Dziedzictwo utrwalone. Rzecz o Januszu Burku”

  • 11.12.2019, 07:25
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Radruż. „Dziedzictwo utrwalone. Rzecz o Januszu Burku” Ks. Mariusz Pastuszak
W Budynku Muzealnym przy Zespole Cerkiewnym w Radrużu odbyło się (08.12) otwarcie wystawy poświęconej artyście, regionaliście i pedagogowi, Januszowi Burkowi.

Okazją do zaprezentowania jego dorobku była mijająca w tym roku 10. rocznica śmierci artysty. Na wystawie można zobaczyć szereg prac dokumentujących piękno regionu lubaczowskiego, a w szczególności ziemi horynieckiej. Jedną z nich jest wyjątkowy krzyż, zawieszony na wzgórzu Monastyr, gdzie przed laty była pustelnia Świętego Brata Alberta, mówi Kustosz Muzeum Kresów w Lubaczowie i Kurator wystawy, Janusz Mazur:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz wielu talentów artystycznych Janusz Burek posiadał także zainteresowanie uwiecznianiem historii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoją pasja potrafił zarażać także innych, dodaje Pracownik Muzeum Kresów w Lubaczowie i Przewodnik Zespołu Cerkiewnego w Radrużu, Ryszard Urban:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawę można odwiedzać w czasie otwarcia zespołu cerkiewnego, w godzinach od 10.00 do 15.30. Wystawa potrwa do 31 marca 2020 r.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe