Modelowa Rewitalizacja Hrubieszowa

  • 13.12.2019, 08:32
  • Katarzyna Muszyńska
Modelowa Rewitalizacja Hrubieszowa
“Rewitalizacja Śródmieścia Hrubieszowa szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno - gospodarcze miasta” to tytuł konferencji podsumowującej rewitalizacje Hrubieszowa.

Pierwsze działania podejmowane były już wcześniej, odnowiono m.in. rynek miejski – zaznaczyła Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Efektem tego projektu jest szczegółowa dokumentacja budynków objętych rewitalizacja.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbardziej palącym problemem podczas realizacji projektu to stan prawny hrubieszowskich sutek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Podczas realizacji zadania odbył się konkurs architektoniczno – budowlany do udziału, w którym zgłosiło się 13 prac, które dotyczyły zmiany terenu śródmieścia Hrubieszowa – powiedział Paweł Wojciechowski, zastępca burmistrza miasta Hrubieszowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak będzie wyglądał teren wokół hrubieszowskich sutek? Zapytaliśmy o to architekt Izabelę Sykta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Hrubieszowskie sutki to obszar, na którym zawsze toczyło się życie – dodał Łukasz Krawczyk, regionalista, vce prezes zarządu Stowarzyszenia Podziemny Hrubieszów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt „Rewitalizacja Śródmieścia Hrubieszowa szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno – gospodarcze miasta” jest współfinansowany z dotacji, którą Gmina Miejska Hrubieszów otrzymała  jako 1 z 20 samorządów w Polsce w ramach konkursu „Modelowa Rewitalizacja Miast”. Konkurs zorganizowany przez Ministerstwo Rozwoju finansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 - 2020. 

Katarzyna Muszyńska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe