Podsumowanie działalności LZS w 2019 roku

  • 16.12.2019, 15:01 (aktualizacja 16.12.2019, 15:47)
  • Małgorzata Kryk
Podsumowanie działalności LZS w 2019 roku
Posiedzenie Prezydium Rady Powiatowej i Miejskiej Zrzeszenia LZS odbyło się w poniedziałek (16.12), by podsumować rok swojej działalności.

Spotkanie członków, sympatyków, trenerów i gości związanych ze sportem zostało zorganizowane w sali konferencyjnej Starostwa powiatowego przy ul. Przemysłowej 4 w Zamościu. Gratulacje za osiągnięcia sportowe złożył wicestarosta zamojski Witold Marucha.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W imieniu zarządu Starostwa Powiatowego w Zamościu gratulacje otrzymał wiceprzewodniczący Rady Powiatowej LZS w Zamościu Krzysztof Pszenniak. Podziękowania za organizację licznych wydarzeń sportowych złożył Witold Marucha.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W roku 2019 odbyło się wiele imprez sportowych, o których powiedział Krzysztof Czerwieniec, specjalista do spraw sportu, turystyki i organizacji imprez Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O największych imprezach powiedział Krzysztof Czerwieniec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie kluby i zawodnicy zdobyli najwięcej medali w dotychczasowych zawodach?
loadingŁaduję odtwarzacz...


W Zamościu i powiecie są kluby, które mogą pochwalić się sukcesami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Czerwieniec poinformował o współzawodnictwie sportowym w XX Wojewódzkich Igrzyskach LZS, które 28 lipca zostały zorganizowane w Krasnobrodzie.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W klasyfikacji punktowej prowadzi KS Agros Zamość.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W naszym mieście i powiecie sport ciszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą środki finansowe przeznaczone na organizację różnego rodzaju zawodów.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W naszym regionie największym zainteresowaniem wśród chłopców i dziewcząt cieszy się dyscyplina jaką jest piłka nożna. Najliczniejszym klubem, gdzie piłkę uprawiają chłopcy jest Hetman Zamość. Natomiast największe sukcesy w kategorii dziewcząt odnoszą piłkarki trenujące w drużynach Suchowiczteam. Treningi prowadzone są w środy na trenie szkoły podstawowej w Żdanowie oraz w piątki w szkole podstawowej w Płoskiem. Do największych osiągnięć zawodniczek z pewnością zaliczyć można awans do Centralnej Ligi Juniorek PZPN U-15.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do sukcesów sportowych dziewcząt zaliczyć można także wygrane w turniach w Międzyrzecu Podlaskim i Kędzierzynie Koźlu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W dotychczasowej karierze sportowej zawodniczki zdobyły także liczne wyróżnienia indywidualne.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Sukcesy zawodniczek są zwieńczeniem ciężkiej pracy oraz zaangażowania rodziców, trenerów i działaczy wspierających klub.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Aktualnie dziewczęta przygotowują się do Centralnej Ligi Juniorek, Mistrzostw Województwa Juniorek, Wojewódzkich Mistrzostw Orliczek oraz Małej Piłkarskiej Kadry. Jednak, aby awansować do ostatniej imprezy zawodniczki muszą przejść przez finały gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz krajowe. Ostatni z etapów co roku organizowany jest naprzemiennie w Zamościu lub Kędzierzynie Koźlu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Suchowicz przyznał ,że podziękowania za doping należą się przede wszystkim kibicom, którzy wspierają dziewczęta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Suchowicz zachęca wszystkie dziewczęta lubiące aktywność fizyczną do zapisów na piłkarskie treningi. Osoby zainteresowane mogą dołączyć do drużyny w każdej chwili do Żdanowa i Płoskiego, a od stycznia treningi będą prowadzone także na boisku piłkarskim w Jatutowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Przedświąteczne posiedzenie Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia LZS połączone było ze spotkaniem opłatkowym oraz pysznym poczęstunkiem w postaci gorącego barszczu czerwonego, pierogów, śledzi i ciastek. Wspólną modlitwę za wszystkich działaczy i sportowców, ale także bliskich, którzy już odeszli odmówił ks. Piotr Szeptuch, diecezjalny duszpasterz sportowców, który jako kapelan sportu, stara się czynnie uczestniczyć w życiu sportowców. Na zakończenie obrad zaproszeni goście poznali także kalendarz zbliżających się wydarzeń sportowych na przyszły rok. Podziękowania za wsparcie i wszechstronną pomoc w realizacji imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w 2019 roku otrzymało także nasze radio.
 


 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe