VI Orszak Trzech Króli w Zamościu

  • 06.01.2020, 23:47 (aktualizacja 06.01.2020, 23:58)
  • Arkadiusz Efner
VI Orszak Trzech Króli w Zamościu
Ulicami Zamościa, pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" przeszedł VI Orszak Trzech Króli. Orszak tworzyli królowie, ich dworzanie, anioły, pasterze, rycerze i turyści.

Śpiewali kolędy i oglądali przedstawienia scen biblijnych związanych z narodzeniem Jezusa. W postaci Maryi i Józefa wcielili się Anna i Sebastian Telenga. Tę zaszczytną rolę pełnili już po raz trzeci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecny rok jest wyjątkowy, co podkreśla Małgorzata Bzówka, Zastępca Prezydenta Miasta Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Królowie wędrując do Bożego Dzieciątka wzięli ze sobą dary: złoto, kadzidło i mirrę. Jeden z nich podzielił się z nami swoimi wrażeniami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu podsumowała tegoroczną edycję tego wyjątkowego wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

6 stycznia Kościół katolicki i chrześcijanie innych wyznań obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną "Trzech Króli". Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Od III wieku obchodzono je już na Wschodzie, a pod koniec IV stulecia przyjął je Zachód. Objawienie, nazywane z greckiego - Epifanią, przypomina wiernym, że Bóg objawił się także poganom, którzy mają swoje miejsce w historii zbawienia.

Tego dnia ulicami polskich miast przechodzą Orszaki Trzech Króli. Są to publiczne jasełka, w których często biorą udział całe rodziny, dając wyraz przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartościami chrześcijańskimi. W programie jest wspólne kolędowanie i wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

Arkadiusz Efner

Zdjęcia (140)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe