Noc Świętych w Biłgoraju

  • 31.10.2016, 20:05
  • Joanna Ferens
Noc Świętych w Biłgoraju
Aby zwrócić uwagę na świętych obcowanie, 31 października w parafii pw. Św. Jerzego w Biłgoraju odbyła się kolejna już „Noc Świętych”.

Przyświecało jej przede wszystkim podkreślenie roli, wartości i znaczenia  świętych, których znamy, którzy zostali ogłoszeni świętymi przez Kościół. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia zatytułowanego „Halo, Niebo?”, w którym  w prosty sposób pokazano, na czym polega wstawiennictwo Świętych za nami i w jaki sposób możemy się do nich zwracać, dlatego też niejako kontynuacją przedstawienia była odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych.

Jak podkreśla organizator wydarzenia, ks. Sebastian Koper, Halloween niesie dla człowieka wierzącego wiele zagrożeń duchowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Pomoc świętych dla nas, żyjących, jest nieoceniona:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dalszą część „Nocy Świętych” stanowiła adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji obok relikwiarzy znanych Świętych, połączona z modlitwą uwielbienia. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem uczestników i ucałowaniem relikwii Świętych.
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe