Wystartuj w ultramaratonie „Zimowe Roztocze”

  • 10.01.2020, 11:28 (aktualizacja 10.01.2020, 12:41)
  • Małgorzata Kryk
Wystartuj w ultramaratonie „Zimowe Roztocze”
Lubisz biegać sam lub z psem? To wydarzenie z pewnością adresowane jest właśnie do Ciebie. Bowiem już w najbliższą sobotę (11.01) w Szczebrzeszynie miłośnicy biegania będą mogli wziąć udział w ultramaratonie ph. „Zimowe Roztocze”. Zawodnicy wystartują ze Szczebrzeszyna, gdzie sami, w grupie lub ze swoimi psiakami będą mogli wziąć udział w biegu na trzech różnych dystansach. Choć ultramaraton zaczyna się już w sobotę, to wciąż można zgłosić chęć udziału w tym wielkim sportowym wydarzeniu.

W odróżnieniu od innych biegów ulicznych organizowanych Polsce te zawody odbędą się w środowisku przyrodniczym, co przyciąga dużą rzeszę biegaczy z terenu całej Polski, a także zza granicy. Wszyscy sympatycy tej formy spędzania czasu wolnego spotkają się o godz. 09:00 w Szczebrzeszynie. O dystansach biegowych i trasie powiedział Sławomir Konopka, organizator i aktywny biegacz oraz prezes fundacji "Na Ratunek".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tego rodzaju bieg na Roztoczu zorganizowany będzie już po raz trzeci. Z roku na rok liczba biegaczy nie tylko w Polsce, ale również na Roztoczu stale rośnie. Porównując pierwszą edycję do obecnej frekwencja biegaczy wzrosła o blisko 400 osób. Atrakcje podczas biegu organizatorzy przygotowali nie tylko dla samych zawodników, ale także osób towarzyszących .
loadingŁaduję odtwarzacz...

Co zrobić żeby zapisać się na bieg?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Polska wschodnia jest piękna, dlatego biegacze którzy już raz wzięli udział w imprezach biegowych chętnie do nas wracają. Co najbardziej na Roztoczu podoba się zawodnikom?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy biegacz, który trenuje w terenie wie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego do podstawowych akcesoriów, o których warto pamiętać podczas ultramaratonu zaliczyć można: ubiór dostosowywany do aury pogodowej, folię termiczną i telefon.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na różnorodność terenu, a więc podłoże, gdzie występuje woda i błoto warto zadbać o odpowiednie obuwie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz edycji zimowej ultramaraton ma także edycję letnią. Organizatorzy bieg zaplanowali w dn. 15-17.05 z metą w Krasnobrodzie. W maju będą mogli udział wziąć nie tylko biegacze, ale także miłośnicy marszu z kijami nordic walking, rowerzyści i zawodnicy, którzy na co dzień trenują z psami.


Bieganie sprawia, że podczas wysiłku organizm człowieka wytwarza wiele hormonów szczęścia, a mimo zmęczenia odczuwamy odprężenie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w ultramaratonie. Szczegóły na stronie intranetowej pod adresem [kliknij]

Szczegóły tego wydarzenia zdradził w rozmowie organizator i aktywny biegacz oraz prezes fundacji "Na Ratunek" Sławomir Konopka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe