Wyniki liczenia wiernych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

  • 10.01.2020, 14:31 (aktualizacja 10.01.2020, 17:04)
  • Joanna Suszko
Wyniki liczenia wiernych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej
Jak dużo osób w diecezji zamojsko-lubaczowskiej chodzi w niedzielę do kościoła, a ile przystępuje do komunii świętej? Znamy wyniki liczenia wiernych.

Na początku stycznia Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował raport dotyczący uczestnictwa wiernych w Polsce w niedzielnej Eucharystii w 2018 r. Badanie odbyło się 21 października 2018 r. Średnia krajowa wynosi 38,3% wiernych, którzy tego dnia byli na Mszy świętej. 17 % przystąpiło wtedy do komunii. Jak na tle ogólnopolskich wyników prezentują się wyniki z naszej diecezji – mówi kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu, ks. dr Michał Maciołek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasza diecezja dysponuje już także wynikami badań za 2019 rok – dodaje ks. kanclerz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyniki badań liczenia wiernych i praktyk religijnych powinny być wyzwaniem dla duszpasterzy, ale powinny one także mobilizować samych wiernych do pielęgnowania relacji z Bogiem i troski o Kościół.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niebawem najnowsze wyniki diecezjalnych badań praktyk religijnych, także tych dotyczących liczby chrztów, pogrzebów, zawierania sakramentu małżeństwa, przystępowania do sakramentu bierzmowania czy pierwszej komunii świętej zostaną opublikowane w Zamojskim Informatorze Diecezjalnym.

Więcej na ten temat usłyszą Państwo w rozmowie z ks. dr. Michałem Maciołkiem w zakładce "Rozmowa dnia".

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe