Opłatek TP KUL

  • 11.01.2020, 12:04
  • Katarzyna Muszyńska
Opłatek TP KUL
Członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie zorganizowali dziś (11.01) w Zamościu spotkanie opłatkowe.

Rozpoczęło się ono od Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przez biskupa pomocniczego diecezji Mariusza Leszczyńskiego. W Mszy św. uczestniczyli także ks. Łukasz Murdak, dyrektor Biura Zarządu Głównego TP KUP, , proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu ks. Miłosław Żur, a także ks. prof. Janusz Lekan, wiceprezes TP KUL, który podczas homilii podkreślał, że Chrystus do Kościoła zaprasza wszystkich, nawet największych grzeszników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup Mariusz Leszczyński zaznaczył, że tradycją jest wspieranie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup podkreślił także, że żyjemy w świecie sekularyzacji i zeświecczenia i ważne jest by katolicka uczelnia broniła katolickich wartości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas mszy św. kolędy śpiewał chór z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rzeplinie.

Towarzystwo Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (TP KUL) to organizacja założona w 1922 r. przez o. Jacka Woronieckiego, dominikanina, ówczesnego rektora uczelni. Towarzystwo  przyczynia się do materialnego wspierania uniwersytetu, ale także szerzy idee wyższych uczelni katolickich oraz kształtuje w społeczeństwie życzliwość dla Kościoła i odpowiedzialność za Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Katarzyna Muszyńska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe