Spotkanie opłatkowe biłgorajskich rolników

  • 11.01.2020, 23:26
  • Joanna Ferens
Spotkanie opłatkowe biłgorajskich rolników
Spotkanie opłatkowe rolników rejonu biłgorajskiego zorganizowane przez diecezjalnego duszpasterza rolników i Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych 'Solidarność', odbyło się (11.01) w Dąbrowicy.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej sprawowanej w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy, której przewodniczył diecezjalny duszpasterz rolników, ks. Józef Bednarski. W rozmowie kapłan wyjaśniał, jaki cel ma to spotkanie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w remizie OSP w Dąbrowicy, gdzie zgromadzili się przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych oraz rolników rejonu biłgorajskiego.

Przewodniczący Lubelskiej Rady Rolników Indywidualnych 'Solidarność', Tomasz Obszański wyjaśniał, jak ważne są takie spotkania dla ludzi polskiej wsi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polski rolnik musi zostać doceniony - podkreślał przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senator Jerzy Chróścikowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie było okazją do wspólnej modlitwy i kolędowania, składania sobie noworocznych życzeń, a także do dyskusji na temat polskiego rolnictwa oraz problemów, z którymi zmagają się rolnicy na ziemi biłgorajskiej. Dodatkowo z koncertem kolęd wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tarnogrodu.

Joanna Ferens

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe