Lubaczów. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

  • 13.01.2020, 12:37
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności Ks. Sławomir Skowroński
W lubaczowskiej Konkatedrze rozpoczęło się (12.01) nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności.

Ten obraz powstał z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego podziemnego Zarządu Regionu w Białymstoku, Stanisława Marczuka. Wykonano go w trzech kopiach różnej wielkości. Najmniejszy z nich otrzymał na własność Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i w prywatnej rozmowie stwierdził, że dla niego jest to Matka Boska Solidarności. Przed tym obrazem zawierzano losy Polski i losy Ludzi Pracy. Ten wizerunek niesie nadzieję dla wszystkich zjednoczonych w walce o wolną Ojczyznę, powiedział podczas przywitania obrazu, Przewodniczący Oddziału Solidarności Ziemi Lubaczowskiej, Edward Rokosz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wraz z tym obrazem przybyły do Lubaczowa relikwie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i kopia Krzyża nowohuckiego, dodaje kapelan Solidarności Ziemi Lubaczowskiej, ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Życie w łączności z Bogiem umożliwia dotrzymanie przyrzeczeń Solidarności i przezwyciężenia zła dobrem, w homilii stwierdził, kapelan Hufca ZHP w Lubaczowie, Ksiądz Michał Moń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności potrwa w parafii Konkatedralnej do 17 stycznia br.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe