Horyniec Zdrój. 41. Biesiada Teatralna

  • 15.01.2020, 05:54
  • Mariusz Pastuszak
Horyniec Zdrój. 41. Biesiada Teatralna
Od 16 do 19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu - Zdroju odbędzie się 41. Biesiada Teatralna - Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form.

Horyniecka Biesiada Teatralna to znane w całej Polsce spotkanie amatorskich teatrów dramatycznych, wizji i ruchu, teatrów poezji i jednego aktora. Trwająca cztery dni Biesiada jest jednym z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza odbyła się w 1976 r.) i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie, które rywalizują o główne nagrody: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”.

W tym roku do konfrontacji zakwalifikowano 14 teatrów, m.in. z Przemyśla, Stalowej Woli, Sopotu, Zielonej Góry, Warszawy, Raciborza.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej Biesiadzie będzie pozakonkursowy spektakl „Colas Breugnon” Romain Rollanda w reżyserii Tadeusza Wiśniewskiego. W roli tytułowej wystąpi Stanisław Górka. To wydarzenie rozpocznie się 17 stycznia o godzinie 22:00.

Zwieńczenie tegorocznej Biesiady Teatralnej, czyli gala finałowa, odbędzie się 19 stycznia o godzinie 16:00.

Organizatorami 41. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju.

Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego, a patronat medialny Katolickie Radio Zamość.

Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe