XI Zamojska Wystawa Gołębi Rasowych

  • 20.01.2020, 10:08 (aktualizacja 20.01.2020, 10:17)
  • Anna Niderla-Kudach
XI Zamojska Wystawa Gołębi Rasowych
Przez dwa dni można było podziwiać najpiękniejsze okazy gołębi rasowych i drobiu ozdobnego.

XI Zamojska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego za nami. Przez cały weekend (18-19.01) hodowcy, miłośnicy gołębi i ptaków ozdobnych oraz osoby zainteresowane mogły podziwiać najpiękniejsze okazy wielu ras i gatunków. Jakie były wśród nich? - poinformował nas Zbigniew Mnich, sekretarz Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojszczyzna słynie z gołębia Roztoczańskiego. Czym charakteryzuje się ta rasa?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znany w środowisku hodowca, a także członek Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Janusz Rak, opowiedział nam o rasie, z której jest najbardziej dumny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowanie gołębi do wystawy trwa wiele tygodni, podobnie jak pięknej modelki – podkreślił Janusz Rak. Wybranie najpiękniejszego okazu nie jest proste.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawę odwiedzili również hodowcy gołębi pocztowych z Roztocza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ciągu dwóch dni wystawiono w sumie ponad 630 gołębi rasowych w 41 rasach, ponad 120 sztuk drobiu ozdobnego w 15 rasach, a także 18 wolier z gołębiami Zamojskimi i Roztoczańskimi wysokolotnymi.

 

 

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe