Tomaszów Lubelski. Opłatek nauczycieli

  • 21.01.2020, 20:31
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Tomaszów Lubelski. Opłatek nauczycieli
W przedostatnią niedzielę stycznia (19.01) odbyło się spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników oświaty rejonu tomaszowskiego.

Rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim, której przewodniczył Rejonowy Duszpasterz Nauczycieli, Ksiądz Dziekan Dekanatu Tomaszów Południe, Ksiądz Grzegorz Chabros. Następnie podczas drugiej części spotkania, przybyli nauczyciele mogli połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. W nauczycielskiej wigilii uczestniczył także pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego, a obecnie pełniący funkcję Kierownika Katedry Teologii Moralnej Fundamentalnej i Ekumenicznej, Profesor Katolickiego Uniwersytetu Katolickiego Jana Pawła II, Ksiądz Marian Pokrywka. Na tego typu spotkaniu Ksiądz Profesor nie był po raz pierwszy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Takie spotkanie było okazją do podziękowania nauczycielom za ich ciężką pracę wychowawczą, w sposób szczególny nauczycielom emerytom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz składania sobie życzeń, można było także wymienić się doświadczeniami z pracy, dodaje emerytowany nauczyciel, Dyrektor Senior Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Lubyczy Królewskiej, Mieczysław Kawka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla wielu takie spotkanie było okazją do wspomnień. Wspomnienia pojawiały się spontanicznie i często powodowały wzruszenie. Wszyscy przybyli nie mogą doczekać się przyszłorocznego nauczycielskiego spotkania opłatkowego.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe