Biłgoraj. Spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich

  • 25.01.2020, 15:19
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich
Z inicjatywy Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu, wzorem lat ubiegłych zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe Szkół Prymasowskich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W tym roku wydarzenie odbyło się w sobotę, 25 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

Wszyscy zebrani zgromadzili się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju na Eucharystii, której przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński. W homilii Ksiądz Biskup zwrócił się w szczególny sposób do uczniów szkół noszących imię tego wielkiego Polaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku biłgorajskiej ‘Jedynki’, gdzie wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły Marian Kurzyna. Prezes Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia i rektor kościoła św. Katarzyny w Zamościu, ks. Marek Żur tłumaczył, że spotkanie ma na celu przede wszystkim przypomnienie nauki, idei i wartości, które głosił swoim życiem kardynał Wyszyński, szczególnie w roku jego beatyfikacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przewodniczący Rady Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia, senator Jerzy Chróścikowski podkreślał, iż spotkanie ma służyć także integracji środowisk szkół prymasowskich:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Członkini Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, czyli wspólnoty osób konsekrowanych, Jadwiga Mazur w rozmowie zaznaczała, iż kardynał Wyszyński może być dziś dla nas wyjątkowym wzorem do naśladowania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego musimy głębiej wsłuchać się w jego nauczanie, które nam pozostawił – mówił na zakończenie biskup Leszczyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną o tradycji ‘herodów’ oraz zaprosili wszystkich zgromadzonych do wspólnego kolędowania. Następnie po krótkiej modlitwie uczestnicy uroczystości podzielili się opłatkiem składając sobie noworoczne życzenia. Spotkanie zakończyły wystąpienia okolicznościowe przybyłych gości i wspólne poczęstunek.

Joanna Ferens

Zdjęcia (54)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe