Zapisy na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 04.02.2020, 15:06 (aktualizacja 04.02.2020, 15:10)
  • Małgorzata Kryk
Zapisy na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Kolejna VIII edycja biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się w niedzielę (1 marca) na terenie stadionu OSiR oraz parku Miejskiego w Zamościu.

Bieg ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, o czym poinformował dyrektor zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Rejestrację uczestników zaplanowano w godz. 9:30 –11:30 w zamojskim OSiR. Natomiast wszyscy biegacze spotkają się na starcie stadionu o godz. 12.00 i będą mieli do pokonania dystans 1963. metrów. Dystans wskazuje na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zapisów na bieg można dokonać do 27.02 na stronie internetowej zamojskiego OSiR-u [kliknij] 250 uczestników zgłoszonych i zweryfikowanych na starcie otrzyma pakiety startowe, a więc koszulkę, , medal i materiały promocyjne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn dla najszybszych biegaczy, a więc za zajęcie miejsc I-III przewidziano puchary i nagrody rzeczowe. Celem biegu jest popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym biegu w Zamościu są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorem lokalnym Miasta Zamość jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, KS Agros Zamość.

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe