Klub Stronghold Zamość

  • 11.02.2020, 13:31 (aktualizacja 11.02.2020, 14:22)
  • Małgorzata Kryk
Klub Stronghold Zamość
Chwyty, dźwignie, dosiady, gardy, przejścia, przetoczenie i kontrola nad przeciwnikiem – takie właśnie elementy charakteryzują brazylijskie ju-jitsu. Treningi odbywają się w sali mat w zamojskim OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 pięć razy w tygodniu, a zajęcia prowadzi dwóch trenerów.

Jednym z trenerów zamojskiego klubu jest Kamil Czochra, dla którego BJ-J jest pasją. Dlatego po pięciu latach studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu wrócił do Zamościa, by swoje umiejętności przekazać innym. Na co dzień służbę pełni jako żołnierz w zamojskiej jednostce wojskowej, a dotychczasowym największym sukcesem sportowym w tej sztuce walki jest zajęcie II miejsca w 2018 roku na Mistrzostwach Polski. Najczęściej zawodnikom do zdobycia czarnego pasa w BJ-J potrzeba dziesięciu lat mozolnych treningów. Kamilowi Czochrze udało się osiągnąć cel w okresie pięcioletnim. Ten wielki sukces jest jednak zasługą wielkiego zaangażowania i mozolnych treningów, spędzonych na macie. Kamil Czochra zdradził czym jest B J-J.

loadingŁaduję odtwarzacz...

System walki powstał z myślą o samoobronie, dlatego technika stosowana jest w służbach mundurowych m.in. przez policję czy wojsko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

B J-J to walka w kimonach i bez kimon. Jednak technika rządzi się innymi zasadami, a na czym polegają te różnice?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Trenerzy, którzy szkolą zawodników w zamojskim OSiR dają swoim podopiecznym wolny wybór w jakiej technice czują się lepiej.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Podobnie jak w karate o poziomie umiejętności świadczy posiadanie pasa. Dlatego zawodnicy posiadają także rożne kolory pasów oraz belki.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Co w tej sztuce walki podoba się na najbardziej zdradziła Paulina Wołyniec, która B J-J trenuje drugi rok, a w grudniu 2019 roku w Warszawie zdobyła złoto na Pucharze Polski ADCC w kategorii-55kg.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nabór do nowych grupo odbywa się co trzy miesiące, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę. Każda osoba zainteresowana zajęciami może dołączyć do grupy w każdej chwili. Pierwszy tydzień uczęszczania na tego typu zajęcia jest bezpłatny. Wymagany jest jedynie wygodny strój sportowy oraz klapki, by swobodnie przemieścić się z szatni na matę. Szczegółowych informacji udziela trener Kamil Czochra pod nr tel. 791 792 979.

Więcej o treningach w klubie Stronghold będzie można usłyszeć antenie naszego radia w audycji Rozmowa Dnia w najbliższą środę (12.02) o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będą Kamil Czochra i Paulina Wołyniec.
 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe