Biłgoraj. Rowerowe historie

  • 11.02.2020, 20:34
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Rowerowe historie
‘Historia i rowery kołem się toczą’ – to tytuł nowej wystawy, która (11.02) została otwarta w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Wystawa to zatem nic innego jak stare, zabytkowe rowery, pochodzące nawet z czasów przedwojennych. Wszystkie należą do kolekcji Andrzeja Zabłotnego, który zbiera je od wielu lat i w chwili obecnej ma już ponad 40 eksponatów. W rozmowie wyjaśniał, skąd wzięło się w jego życiu zainteresowanie tematem rowerów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Zabłotny tłumaczy także, jakie rowery można na wystawie zobaczyć:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Największą perełką i unikatowym zabytkiem w kolekcji jest rower, który prawdopodobnie jest jedynym egzemplarzem w Polsce:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolekcjoner zachęca wszystkich do odwiedzenia wystawy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa to przede wszystkim świadectwo ogromnej pasji, ale także wartość edukacyjna – zaznaczał dyrektor biłgorajskiego Muzeum, Marek Majewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawę można będzie oglądać w siedzibie biłgorajskiego Muzeum przez najbliższe trzy miesiące.

Joanna Ferens

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe