Biłgoraj. Msza św. żałobna za śp. ks. Adama Marka

  • 11.02.2020, 20:41
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Msza św. żałobna za śp. ks. Adama Marka
W kościele pw. Chrystusa Króla została odprawiona (11.02) msza św. żałobna za śp. ks. kanonika Adama Marka, który zmarł w miniony piątek, 7 lutego.

Eucharystii przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa, który na wstępie przybliżył historię życia zmarłego kapłana:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił ks. Marek Żur pochodzący z Werbkowic, gdzie śp. ks. Adam Marek był przez wiele lat proboszczem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za dar kapłańskiego życia i świadectwo wiary dziękował proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Goraju, ks. Tadeusz Bastrzyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa podziękowania za modlitwę w intencji zmarłego kapłana skierował do wszystkich obecnych na uroczystości dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, ks. Krzysztof Portka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka odbędzie się w środę (12.02)  o godz. 12.00 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Bełżycach. Po Mszy św. pogrzebowej ciało zmarłego ks. Adama Marka zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Bełżycach.

Joanna Ferens

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe