Konkurs Piosenki Rosyjskiej

  • 13.02.2020, 13:11 (aktualizacja 14.02.2020, 07:32)
  • Joanna Mazurek
Konkurs Piosenki Rosyjskiej
Nauka języka obcego zawsze jest pożyteczna, ale kiedy łączy się z zainteresowaniem kulturą kraju, w którym ten język obowiązuje, może stać się pasją.

Tak zapewne było w przypadku uczestników Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który odbył się (13.02) w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Cel konkursu to propagowanie kultury i języka rosyjskiego poprzez piosenkę, popularyzowanie otwartej i tolerancyjnej postawy wobec odmienności kulturowych oraz zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Wydarzenie współorganizowali Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 w Zamościu oraz Klub 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Występy oceniała m.in. Agnieszka Kowal, dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu a jednocześnie rusycystka.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Jaśmina Łukiewicz, wykonująca utwór: „Smuglianka”, drugie Daria Podpora, która zaśpiewała utwór „Ja wiżu swiet” Wiktoria Daineko, a trzecie ex aequo Julia Stepaniuk i Aleksandra Pogudz, obie w utworze „Sonce” Ani Lorak. Wyróżnienie przypadło duetowi Friends Łucja Dycha, Karolina Kohan za utwór: „Nadieżdża” Anny German.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konkurs Piosenki Rosyjskiej odbył się po raz szósty. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym. Na naszej stronie internetowej mogą Państwo obejrzeć galerię zdjęć z konkursu.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe