Warszawa. Zespół Szkół w Oleszycach szkołą ministerialną

  • 14.02.2020, 13:10
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Warszawa. Zespół Szkół w Oleszycach szkołą ministerialną www.gov.pl/web/rolnictwo
Od 01 stycznia 2021r. Ministerstwo Rolnictwa będzie Organem Prowadzącym Zespołu Szkół w Oleszycach.

13 lutego br. podpisano porozumienie w sprawie przekazania do prowadzenia Ministerstwu Technikum i Branżową Szkołę I stopnia wchodzących w skład Zespołu Szkół w Oleszycach. To porozumienie podpisali przedstawiciele Powiatu Lubaczowskiego, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek oraz Wicestarosta Lubaczowski Paweł Głaz wraz z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim.

Przekazanie tych szkół daje realne szanse na rozwój gałęzi rolnictwa w Powiecie Lubaczowskim stwierdziła sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Poseł na Sejm RP, Anna Schmidt-Rodziewicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To porozumienie umożliwia także dalszy rozwój Zespołu Szkół dodaje, Starosta Lubaczowski, Zenon Swatek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przejęcie szkół przez Ministerstwo jest możliwe dzięki współpracy z władzami Powiatu i trosce o Ziemię Lubaczowską Pani Poseł Anny Schmidt-Rodziewicz, podsumowuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawarcie tego porozumienia jest decydującym etapem procesu przekazania szkół średnich w Oleszycach. Ten proces został zainicjowany przez poprzedni zarząd powiatu w 2006r., jednak wtedy nie zakończył się porozumieniem.

Obecne porozumienie do pełnego wykonania wymaga od Powiatu przeprowadzenia szeregu zmian w zakresie obecnego funkcjonowania Zespołu Szkół w Oleszycach, dlatego Powiat Lubaczowski dołoży wszelkich starań, aby proces edukacji pomimo niezbędnych zmian organizacyjnych mógł przebiegać bez zakłóceń.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe