Obóz sportowy z tenisem ziemnym

  • 18.02.2020, 13:21 (aktualizacja 18.02.2020, 13:50)
  • Małgorzata Zaręba
Obóz sportowy z tenisem ziemnym
Zamojskie Towarzystwo Tenisowe KT Return Zamość zachęca wszystkich rodziców do zapisywania swoich pociech na letni obóz sportowy.

Wakacje dopiero za kilka miesięcy. Jeśli jednak czytając ten artykuł zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować swojemu dziecku wakacje doskonałą alternatywą jest obóz sportowy dla dzieci i młodzieży. Dlaczego? Chociażby ze względu na korzyści. Podczas takiego wyjazdu dziecko przede wszystkim nauczy się samodzielności. Wszystkie obowiązki, które na co dzień dzieci wykonują pod okiem rodziców jak: pobudka, pościelenie łózka, ubranie się, zadbanie o wygląd na obozie sportowym wykonują samodzielnie. W każdej sytuacji dzieci i młodzież mogą liczyć na pomoc wychowawców, trenerów oraz kolegów jednak codzienne zadania każde dziecko stara się wykonać indywidualnie. Ponadto codzienne zajęcia typu:zabawy treningi czy posiłki uczą dzieci punktualności i współpracy w zespole. Jakie są inne korzyści wynikające z pobytu na obozie sportowym? Wypoczynek połączony z uprawianiem sportu i odpowiednimi nawykami żywieniowymi rozwija sprawność ruchową, hartuje zdrowie i buduje siłę, a przede wszystkim sprawia, że dziecko poprzez zabawę nabywa odpowiednie umiejętności prawdziwego sportowca.

Wakacyjne obozy sportowe to nie tylko poznawanie nowych miejsc, ruch na świeżym powietrzu, nabywanie nowych umiejętności, ale także nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni. Jaki obóz sportowy wybrać? Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie – jaka dyscyplina sportu sprawia dziecku największą radość? Piłka nożna, pływanie, a może tenis zimny?

Jeśli dziecko kształci swoje umiejętności sportowe w konkretnej dziedzinie należy wybrać obóz, ukierunkowany na konkretną dyscyplinę, w której za pomocą doświadczonych trenerów będzie kształcić swoje umiejętności techniczne. Doskonałą ofertę na wakacyjny obóz sportowy dla dzieci i młodzieży oferuje KT Return Zamość. Dlaczego? Ponieważ oferta adresowana jest zarówno do osób, które grają już w tenisa oraz do tych, którzy chcieliby spróbować swoich pierwszych kroków właśnie na kortach.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W skład kadry, którzy poprowadzą zajęcia sportowe wchodzą klubowi trenerzy Returnu Piotr Podkościelny i Jerzy Pędzierski, którzy na co dzień zajęcia prowadza na zamojskich kortach. Tak, więc wysyłając dziecko na obóz wcześniej jako rodzice mamy możliwość osobiście poznać trenerów. Letni obóz sportowy obędzie w w dn. 22-29.08 w Wólce Cycowskiej. Młodzi tenisiści zakwaterowani będą w domkach letniskowych w otoczeniu obiektów sportowych jak: cztery korty, hala tenisowa czy boisko do siatkówki. Forehand, backhand, chwyt kontynentalny, smash, volley, lob, gra po krosie, big point. Brzmi obco? Z pewnością po tenisowym obozie sportowym te sformułowania będą dla dzieci jasne i zrozumiałe ponieważ trenerzy wyjaśnią zasady gry w tenisa, nauczą w jaki sposób trzymać rakietę i jak zmylić przeciwnika, aby wygrywać mecze. Zwieńczeniem zdobytych umiejętności na kortach będą turnieje tenisowe w sigla i debla, w których dzieci będą mogły zaprezentować się ze swojej najlepszej strony.

W czasie obozu dzieci będą uczestniczyć w zajęciach ogólnorozwojowych, grach zespołowych i rekreacyjno - sportowych oraz konkursach. Czas wolny od zajęć sportowych dzieci spędzą obcując z przyrodą na wycieczkach krajoznawczych i w świetlicy, a wieczorem przy ognisku oraz przy muzyce na dyskotekach.

Obóz adresowany jest do wszystkich, którzy umieją grac w tenisa,oraz do tych, którzy jeszcze nie mieli okazji trzymać rakiety w ręku. Jednak rodzice, którzy chcieliby aby dzieci nauczyły się podstawowych elementów gry na korcie mogą zapisać swoje pociechy na zajęcia indywidualne i grupowe. Treningi z instruktorami prowadzone są nie tylko dla najmłodszych i młodzieży, ale również dla rodziców. Tak więc na zajęcia można zapisać się wspólnie z dzieckiem. Treningi prowadzone są od poniedziałku do piątku, a sprzęt sportowy typu rakiety i piłki bezpłatnie zapewnia klub. Na zajęcia można zapisać się w każdej chwili. Natomiast zapisy na obóz sportowy prowadzone są do dn. 13.03 ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegółowe informacje dostępne są w biurze KT Return przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu obok hali tenisowej oraz telefonicznie pod nr. 665 708 060.


 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe