Turniej Piłki Halowej dla ministrantów

  • 06.11.2016, 12:35 (aktualizacja 06.11.2016, 12:42)
  • Joanna Ferens
Turniej Piłki Halowej dla ministrantów ks. Adrian Borowski
Rozpoczął się XIV Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Patronat honorowy nad nim objął Ks. Biskup Marian Rojek, zaś organizatorem wydarzenia jest Diecezjalny Duszpasterz LSO.

Etap dekanalny dekanatu Biłgoraj Południe odbył się 5 listopada w Zespole Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym. Jego organizatorem był rejonowy duszpasterz ministrantów, ks. Adrian Borowski, który wyjaśnia, w jakim celu organizowane są rozgrywki: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mecze zostały rozegrane w czterech kategoriach: szkoły podstawowe kl. III-IV, szkoły podstawowe kl. V-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejnym etapem rozgrywek będzie etap rejonowy, który będzie miał miejsce 19 listopada na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, a zagrają w nim najlepsze drużyny z poszczególnych dekanatów rejonu biłgorajskiego:

Kat. SP kl. 3-4: Parafia św. Jerzego w Biłgoraju

Kat. SP kl. 5-6: Parafia św. Michała Archanioła w Soli

Kat. Gimnazjum: Parafia św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

Kat. Szkoły Ponadgimnazjalne: Parafia św. App. Piotra i Pawła w Majdanie Starym

Finałowy Turniej, już na poziomie diecezjalnym, zostanie rozegrany  26 listopada w Werbkowicach, zaś zwycięzcy wezmą udział w Mistrzostwach Ogólnopolskich w Halową Piłkę Nożną Liturgicznej Służby Ołtarza. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe