Lubaczów. „Sybir - Nie wiadomo co będzie”

  • 22.02.2020, 10:58
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. „Sybir - Nie wiadomo co będzie”
Już jutro (24.02) w niedzielę, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się premierowy spektakl pt.: „Sybir - Nie wiadomo co będzie” w wykonaniu Teatru WARTO.

Ta artystyczna grupa na lubaczowskiej scenie prezentowała spektakle takie jak „Zraniony Pasterz” czy ostatnio „Oskar i pani Róża”, dotyczący osób chorych na nowotwór.
Obecna inscenizacja także sięga po trudny temat związany z historią ludzi zesłanych na Sybir. Przypomina tamte nie ludzkie warunki jak również stawia pytania o humanitaryzm postępowania ludzi w skrajnych warunkach.

Reżyser przedstawienia, Ksiądz Marian Wyrwa, umiejętnie wprowadza widza w trudny świat rzeczywistości zesłańców, a jednocześnie konfrontuje z problemami, które przekraczają czas epoki. Zapowiada się dobrze spędzona godzina w świecie teatru z obsadą lokalnych artystów.

Spektakl będzie grany dwukrotnie o godzinie 16.00 i o godzinie 18.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe