Kurs duszpasterski dla księży

  • 22.02.2020, 13:11 (aktualizacja 22.02.2020, 13:30)
  • Ewelina Michalska
Kurs duszpasterski dla księży fot. Ewelina Michalska
Pentekostalizacja a problemy z posługą charyzmatyczną.

Dziś (22.02) w sali dziekańskiej przy Kurii Diecezjalnej w Zamościu miał miejsce kurs duszpasterski dla księży od 2.do 12. roku kapłaństwa. Temat spotkania brzmiał: 'Pentekostalizacja a problemy z posługą charyzmatyczną'. Sesję formacyjną wygłosił o. dr Wit Chlondowski, duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji 'Zacheusz' w Cieszynie. Na początku spotkania wyjaśnił czym jest pentekostalizacja.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecny na spotkaniu ks. bp Marian Rojek w rozmowie z naszym radiem tłumaczył, że kapłani w swojej codziennej posłudze często spotykają się pytaniami o działanie Ducha Świętego w życiu wiernych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O. Chlondowski podczas wykładu wyjaśnił również, że pentekostalizacja może nieść pewne zagrożenia dla Kościoła Katolickiego. Jednym z nich może być skrajność.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestniczący w kursie ks. Mateusz Kicka, wikariusz parafii. pw. Nawiedzenia NMP w Wożuczynie podkreślał, że posługa charyzmatyczna może być bardzo owocna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest na naszej stronie internetowej. Rozmowa z o. dr Witem Chlondowskim, zostanie wyemitowana na naszej antenie w najbliższy wtorek o godz 18.15.

Ewelina Michalska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe